. : Přívrženec Thai : .

. : Stručný popis : .

 Přívrženec Thai je stejně staré povolání jako paladin, nekromant a jiná magická povolání. Odkud původně pochází, se dnes neví, protože řád byl založen velmistrem Lawlessem před tisíci lety, který byl jakýmsi mnichem Lith – o původu mnichů Lith už není známo vůbec nic. Původ Lawlesse však není ZCELA neznámý, jelikož vlastnil meč  Sag´Tern, ale i tak je minulost Thai zahalena mnoha záhadami. Posláním mnichů je už od pradávných dob boj proti temným pánům z Hellgedeathu. Válka trvá věčně, ale dlouho už trvat nebude - díky tomu, že se počet mnichů v řádu čím dále zmenšuje. Nesmí nosit štít ani brnění.  Přívrženci Thai nemají boha, nemají víru ve světlo boží ani nemusí dodržovat celibát. Podmínkou povolání Thaice je mít přesvědčení ZkD nebo ZmD, jenom ti nejhorší mají N, pokud by však měl ZmZ nebo ZkZ, tak denně ztrácí 2% umění každé schopnosti a 2krát úroveň magenergie. V případě, kdy se mnichovo přesvědčení napraví mu bude stejným způsobem, ale naopak magická moc navrácena. Tato vlastnost přetrvává i do pokročilých povolání. Mnichem tohoto řádu se stane pouze osoba, která zažila reinkarnaci a pamatuje si ji. Thaiové se soustřeďují na světelná, psychická a energetická kouzla.

. : Pokročilá povolání : .

 Pokročilým povoláním Thai je zatím Pandolín, který se zajímá o magii světelnou a energickou. Pandolín testován více jak rok, tudíž je to propracované povolání. 

. : Oblek Thai : .

 Do kápě Thaice je zaklet jakýsi démon čistoty - ten udržuje oblek čistě bílý. Pozor! Démon kápi nechrání proti roztrhání, shoření, zmáčení a jiným "nehodám".  Thaiové jsou na své kápě hrdí a velice si na ni potrpí. Po roce démon prchá z obleku zpět do astrálních sfér a mnich si musí pořídit nový. 

Doplňky: Tabulky, kouzla

Text Thai by Jiper