. : Střelné zbraně : .

 
Úpravy : Pokud budete vrhat, platí pro vás tyto úpravy pro dostřel :
 

Malý  :  Budete-li se pohybovat v tomto dostřelu  vaše ÚČ bude o 1 vyšší

 

Střední  :  Zde nezískáváte žádný bonus, ale ani postih.

    

Velký  :  Tady se vám zase od ÚČ odečte 1. 


. : Luk kladkový : .

Dostřel

 Váha   Cena 
síla útočnost malý střední velký 80 56 zl
8 +2 20 40 60

K sehnání : Jen v královských městech

Luk je vyroben ze silného a ohebného kusu dřeva, je na něj namontovaný kladkový mechanizmus, pomocí něhož se natahuje. Také se z něj dá  vystřelit jen jednou za dvě kola a můžou jej používat jen postavy s min. silou 18/+3 a s velikostí B. Většinou se využívá jen při bitvách a obraně pevností.


. : Humenský samostříl : .

Dostřel

 Váha   Cena 
síla útočnost malý střední velký 85 45 zl
5 +1 16 28 42

K sehnání : ve velkých městech (knížecké, královské). Šipky jako do lehké kuše

 Jak už bylo psáno jedná se o napodobeninu zwergského samostřílu. Tedy o né moc povedenou, ale zjistilo se, že je lepší i přesnější než lehká kuš, tím pádem se dosti rychle ujala. Vypadá jako by zwer. samostřílu z oka vypadl, až na to, že je o trošičku menší a né tak přesný. Tento samostříl je skoro všude povolen, kvůli tomu, že jeho pomocí nechávají vykonávat pomsty, na překážejících lidech, vlivní šlechtici a zbohatlíci všeho druhu. Peníze mohou v této době všechno. Tak si je střádejte ať si můžete časem dovolit tento samostříl a dokonce i jiné daleko potřebnější věci.


. : Dvojkuš : .

Dostřel

 Váha   Cena 
síla útočnost malý střední velký 100 42 zl
4*2 0 15 38 100

K sehnání : Minimálně v aristokratických městech

Dvojkuš vypadá jako „Lehká kuš“, ale s tím rozdílem , že ve Dvojkuši jsou dvě drážky na dvě šipky.  Tak tedy z Dvojkuše vyjdou v jednom kole dvě střely, ale jen na jediného protivníka. Protivník se braní dvěma šipkám, tím pádem dvěma útokům. Dvojkuš se hojně využívá různými cháskami.


. : Luk skládací : .

Dostřel

 Váha   Cena 
síla útočnost malý střední velký 25 28 zl
5 0 15 30 50

K sehnání : Jen ve zlodějských ceších

Tento luk rozložený se vejde pod plášť a zkušeným zlodějem se lehce propašuje skoro kamkoliv. Složení luku tím pádem i rozložení trvá 5 kol (50 sekund). Jak jste již poznali jedná se o vražedný luk, proto je královskými zákony zakázáno, pod trestem jednoho ročního ubytování ve vězení, jeho vlastnění a používání. Proto jej naleznete jen ve zlodějských ceších.


. : Luk lovecký : .

Dostřel

 Váha   Cena 
síla útočnost malý střední velký 30 6 zl
4 +1 12 22 32

K sehnání : Všude, kde prodávají zbraně

Tento luk byl nejdříve vyroben pro lov zvěře, ale kvůli nízké ceně a své účinnosti jej začali dobrodruzi kupovat a brát s sebou na cesty. Podobá se „Krátkému luku“, ale kvůli jeho stylu výroby je o něco kvalitnější. Hojně se používá hraničáři a válečníky.


. : Malá flusačka : .

Dostřel

 Váha   Cena 
síla útočnost malý střední velký 35 4 zl.
3 +2 10 24 35

K sehnání : Větší města nebo u lidí z tropů; šipky:  1 toulec(10 šipek) 1 zl.; otrávené:  1 toulec(10 šipek)  6 zl

Velká flusačka je větší „sestrou“ malé. Má cca 1 sáh. Nebyla zprvu vyrobena pro boj jako její „sestra“, nýbrž jen pro boj a obranu proti utlačovatelům. Má úplně stejné šipky jako „Malá flusačka“. Již není tak oblíbená pro svoji skladnost, ač je účinnější. Ale ani těch pár negativů nezamezilo její rozšíření mezi negramotný lid nebo-li divochy apod. Jed- jako u Malé flusačky - odl ~6~ nic/2-7(1k6+1)životů  


. : Velká flusačka : .

Dostřel

 Váha   Cena 
síla útočnost malý střední velký 65 6 zl.
5 +2 14 35 45

K sehnání : Větší města nebo u lidí z tropů; šipky:  1 toulec(10 šipek) 1 zl.; otrávené:  1 toulec(10 šipek)  6 zl

Jedná se o bambusovou dutou trubku dlouhou cca 30 coulů. Byla zavlečena do „civilizovaného“ světa kmeny divochů z tropického podnebí. Divoši jí nejčastěji používali pro lov, ale také se jim nepříčilo jí použít proti agresorům. Je mezi lidmi oblíbená pro svoje bezproblémové schování (zloděj…50%). Není tak obávaná pro její relativní přesnost, nýbrž pro obávané jedovaté šipky, které s oblibou používají nejen divoši (odl ~6~ nic/2-7 = 1k6+1 životů).

 
. : Zwergský samostříl : .

Dostřel

 Váha   Cena 
síla útočnost malý střední velký 90 neprodejné
6 +3 18 35 90

K sehnání : Nikde, jen jako dar od Zwergů (šipky: 1 toulec = 10 šipek 5 st.)

Zwergský samostříl je rodová zbraň Zwergů, a proto  se nikdy, i přes mnohé snažení, její výroba neprozradila lidem ani nikomu jinému, a i kdyby se výroba zveřejnila stejně by samostříl nedokázal nikdo bez pomoci Zwergů vyrobit. Mezi lidmi se objevují jen lidské napodobeniny tzv. Humenské samostříly (viz. Humenský samostříl). Samostříl má velikost mezi lehkou kuší a její vzdálenou příbuznou těžkou kuší. Skládá se z mnoho mechanismů ukrytých pod dubovým tělem samostřílu, aby co nejvíce natáhli ocelovou tětivu, která vyšle „smrt“, v případě šípu, nezávratnou rychlostí ke svému cíli. Kvůli tomu se samostříl musí natahovat pomocí háku, neboť tětiva dokáže uříznou prsty i ruce navlečené v rukavici od rytířské zbroje. Natažení před výstřelem trvá asi 2 kola ( se sílou 21/+5 a vyšší jen 1 kolo). Tento samostříl je velmi nebezpečný, takže jeho používaní zakázali v některých lidských královstvích. Ale pokud se vám dostane do ruky tak na zákony SE***, kdy se vám asi dostane do ruky  zase podobná střelná zbraň? No nikdy!!! ( Pokud nepočítáme artefakty nebo kouzelné předměty, kterými vás PJové přesytili:-)


Text Střelné zbraně by Scorpion