. : Zbraně - obyčejné : .

 

Biják

síla útočnost obrana délka váha cena rozlišení skupina
3 +2 -1 1 60 mn 4 st. jednoruční střední

K sehnání : Ve větších městech

Jedná se o zbraň podobné řemdichu, ale je mnohem menší a lehčí. Od násady, kde se zbraň drží, vedou tři řetězy, na jejichž koncích jsou do kůže zabalené kovové koule. Tato zbraň je používána především nemajetným a nebo málo svalstvem oplývajícím obyvatelstvem. Tuto zbraň by si nikdy žádný opravdový rytíř neopatřil (myslete na to:-).. 

 

Bitevní sekyra

síla útočnost obrana délka váha cena rozlišení skupina
6 +4 -2 1 250 mn 16 zl obouruční těžké

K sehnání : Ve velkých městech (např. v aristokratických a královských)

 Tento nástroj na zabíjení je podobný své příbuzné „ Válečné sekeře “ akorát jeho hlavice je dvakrát tak velká. Vyrábí se úplně celá ze železa, dokonce i topůrko, neboť to dřevěné by nemuselo udržet váhu hlavice. Tyto typy seker hodně využívají seveřani, trpaslíci a kdejaké divoké krvežíznivé kmeny divochů. Je to výborná zbraň pro šílence, kdokoliv jiný s kouskem rozumu by se na ní vykašlal. (Bez urážky)

 

Bojový palcát

síla útočnost obrana délka váha cena rozlišení skupina
5 +3 -1 1 120 mn 8 zl jednoruční těžké

K sehnání : Ve všech větších městech s dobrými zbrojírnami

 Jedná se o těžší a nebezpečnější variantu obyčejného palcátu (je jen ve verzi 1.6). Je celý kovový a jeho masivní hlavice, která je ozdobená ostrými špičkami výrostků, vzbuzuje v nejednom otrlém válečníkovy respekt. I přes svoji těžkou konstrukci palcát dokázali kováři tak mistrně vyvážit, že zkušeného bojovníka vůbec nezpomaluje při boji. Další jeho výhoda ,že majitel při boji může používat i štít. A tak pokuď hledáte válečníci něco co za vámi nechá krvavý masakr, tak jste možná na to narazili. Aláh vás opatruj.

 

Devítiocasá kočka

síla útočnost obrana délka váha cena rozlišení skupina
3 +3 -1 1 16 mn 5 zl jednoruční lehká

K sehnání : Ve všech větších městech

 Jedná se o zbraň podobné biči, až na to že ve svých devíti  spletenců má zamotané železné šupiny, které dělají zranění utržené touto zbraní ještě méně snesitelné. A jak přišla k tomuto jménu? Její pravé jméno se v čase už ztratilo. Jen, že utržená zranění vypadaly, jak po drápech kočkovité šelmy a zbraň má devět stejně nebezpečných spletenců, tak proto „Devíti ocasá kočka“. (K síle zbraně jako u biče se přičítá obratnost.) Takto zbraň se často používá lapky, tyrany a nebo k trestání vězňů.

 

Dakra

síla útočnost obrana délka váha cena rozlišení skupina
3 +1 -1 1 5 mn 16 zl obouruční lehké

K sehnání : Jen u učitelů

 Dakra je dýka pro kouzelníky a magiky, která jim dovoluje v boji získat určitou převahu díky svému magickému daru. Dýka je celá ze šedé ocele kolem jejíž rukojeti je obtočený nastříbřelý drát. Kouzelníci ji především nosí připevněnou k zápěstí, které i s dýkou mistrně skrývají v širokých rukávech svých hábitů. Její vytasení trvá u zkušených kouzelníku jen zlomek sekundy, takže se ani nenadějete a už vás něco šimrá na ledvinách (Co je to? Kdo to uhádne?:-) A jak postupovat při boji? Pozor upozorňuji, že se k síle zbraně připočítává Obratnost kouzelníka. Při boji to vypadá asi takto: Probíhá úplně normální souboj se skutečnými útoky a obranami, dokud se kouzelník nerozhodne zasáhnout do souboje svým darem, poté pokud zasáhne protivníka dakrou dostane nepřítel do těla magický výboj procházející zbraní z těla kouzelníka, ale pokud dakra nezasáhne svůj cíl uvolněná magická moc probleskne naprázdno na čepeli zbraně. [ V praxi: kouzelník se rozhodne kolik magů dá do útoku po té zaútočí,pokud zasáhne, zraní protivníka ještě za výboj, ale pokud mine vložená magenergie přijde na zmar. (za každý mág zraní výboj za 2 životy)].

 

Jehlová dýka

síla útočnost obrana délka váha cena rozlišení skupina
1 +3 -3 1 3 3 zl. jednoruční lehké
K sehnání : Ve všech větších městech, kde sídlí cechy zlodějů

Jedná se o křehčí zato smrtonosnější zbraň podobné standardní dýce. Její ostří je velmi úzké a zranitelné, ale za to si dokáže najít přesnou a rychlou cestu mezi pláty kdejakého brnění. Dá se schovat skoro kamkoliv (nenalezení: zloděj 40%, lupič a sicco  60% / 50%). Byla použita mnohokrát jako nástroj na odstranění místa na trůnu, a nebo jako zbavení se nepohodlné osoby. Avšak ji využívají i sekty pro své rituály. V mnohých královstvích je zakázaná, a tak se dá sehnat jen ve zlodějských cechách. Ale pozor jak jsem již upozornil je křehká, a tedy pokud se budete s ní bránit proti nějaké zbrani, která nepatří mezi lehká zbraně jako jehlová dýka, je šance zničení dýky (50%).

 

Jezdecké sekera (Rudegora)

síla útočnost obrana délka váha cena rozlišení skupina
3 +3 0 1 60 mn 15 zl jednoruční střední

K sehnání : Ve větších městech

 Jedná se o jezdecké sekery využívající převážně Východňané, anebo bandité na koních, kvůli zanedbatelné váze a brutálnosti útoků sekery. Tato sekera má jen jednu čepelovitou stranu, její jedna z předností, že se k ní velmi lehce dá používat štít, tak jezdcům dovoluje dostatečnou obranu proti nepřátelským čepelím. Ale pozor má také svoji nevýhodu, když se jezdci povede perfektní útok může to znamenat, že se čepel sekery zasekne příliš hluboko do oběti a zkuste v té rychlosti na koni vytáhnout zakleslou sekeru, je to skoro nemožné. Tím pádem mějte po ruce další zbraň. Je opravdu nemilé se ocitnout v houfu krvelačných nepřátel beze zbraně.(Když bude zranění způsobené sekerou 2* větší než celkové OČ nepřítele hází se na past -6-obr Vyproštění/ztráta).

 
Saracénský meč
síla útočnost obrana délka váha cena rozlišení skupina
6 +2 0 1-2 sáhy 160 mn 33 zl obouruční těžké
K sehnání : Jen v Jihovýchodních říších

 Jak již název napovídá, jedná se o maurský meč z východu. Tento meč je nejvyužívanější válečnická zbraň v zemích písku a věčného slunce. Jedná se o zakřivený obouruční meč, určitě každý z vás ví, jak vypadá. Zde na západě se s ním setkáte jen zřídka a pokuď na něj narazíte dejte si pozor na jeho majitele, neboť ti co jej nosí u sebe s ním umějí velice dobře zacházet a určitě by jste nechtěli, aby se podíval co jste měli k obědu.   (Jestli vůbec něco?:-)

 

Šupinový bič

síla útočnost obrana délka váha cena rozlišení skupina
3 +2 -1 1-2 14 4 jednoruční lehké
K sehnání : Skoro všude, hlavně ve větších městech

Tento bič je celý potažený a pošitý drobnými  ocelovými šupinkami. Ve zkušených rukách je velmi nebezpečný nástroj. Hojně je využíván zloději a podobnou cháskou. Mnoho majitelů tohoto biče jej namáčí do vody se solí, neboť do rány utržené tímto namočeným nástrojem se dostane ta zpropadená sůl a začne se propalovat hlouběji do masa.[Po namočení se zvedne útočnost biče o 2 a vydrží prvních 1-10 ran, ale bič musí být namočen nejméně  4 minuty] K síle zbraně se místo obvyklé síly připočítává obratnost.


Tanto

síla útočnost obrana délka váha cena rozlišení skupina
3 +1 -1 1 10 6 jednoruční lehké
K sehnání : V královském městě

Tanto je takový tesák mezi samuraji. Délka čepele se pohybuje v rozmezí 20-30 coulů. Jeho dřevěná čepel zapadne do dlaně akorát. Jako wakizaši je tanto těžko sehnatelné. Je oblíbené vrahy na jejich „čistou“ práci. Například,: Kolik ninjů s nim vykonalo svých mnoho úkolů?


Wakizaši

síla útočnost obrana délka váha cena rozlišení skupina
4 +1 -1 1 18 22 jednoruční lehké
K sehnání : V královském městě

Wakizaši je příruční meč používaný samuraji. Není zas tolik známý na západě jako například daito. Skládá se jako daito z ocelové čepele, ale jen 45 coulů dlouhé, a zbatek je vyřezáno z toho podivného dřeva. Není moc rozšířené na západ, tak s jeho sháněním budete mít asi problém. Je oblíbeno mezi lidmi, kteří rádi bojují s lehkými zbraněmi a zastávají heslo. „ Rychlý a nebezpečnější než pomalý a mrtví…….“


Daito

síla útočnost obrana délka váha cena rozlišení skupina
5 +2 +1 1-2 70 40 jednoruční střední
K sehnání : Ve větších městech

Daito je meč z východu používaný řádem samurajů. Mezi námi nevzdělanci ze západu je spíše znám pod pojmem Katana. Čepel dlouhá 60 coulů a víc je jediné ocelové část na meči. Zbytek je dělán ze dřeva stromu, který roste jen na dalekém východě. Opravdové daita se dají dostat pouze na východě za dobrý skutek, neboť jejich výroba je opravdu namáhavá. Meče, které jsou k dostání zde na východě jsou většinou padělky. Daito je oblíbený pro svoji ostrou a pevnou čepel, která nemá problém proříznout nepřátelský kyrys.


Dvojité ostří

síla útočnost obrana délka váha cena rozlišení skupina
4 +2 0 - 150 - obouruční střední
K sehnání : -

 Tento 'meč se dvěma čepelemi' si našel své příznivce obzvlášť mezi elfy. Jedná se o velmi rychlou, smrt přinášející zbraň, obzvlášť díky umně a efektivně navrženým výstupkům a tvaru čepelí. Protože se jedná o zbraň 130 centimetrů dlouhou, bývá její rukojeť pokryta silnou vrstvou kůže, která zabraňuje klouzání. Také je nutné, aby její čepele byly odlehčeny a zároveň neztratily svou pevnost. Kvůli tomuto je potřeba použít mnoho speciálních technologií a tudíž je Dvojité ostří zbraní velmi drahou a jde velmi obtížně sehnat.Text Sečné zbraně by Scorpion + Mimon