Ledová kouzla

Ledová kouzla se můžou hodit na cokoliv, nejsou doplňkem k žádnému z našich povolání, takže je berte jako bonus k velké aktualizaci. Nebojte, další ledová kouzla jsou na cestě!

Váš Swordfish

 

Kouzla 1.stupně: Květ smrti
Ledová exploze
Ledová střela
Mrazivý štít
Smrt a rozklad
Zmrzni
Druhy ledová magie: LU - ledová útočná
LP - ledová podpůrná
LZ - ledová znehybňovací
Květ smrti

mag.: 12
dosah: 100 sáhů
rozsah: Místo o průměru 5 sáhů
vyvo.: 2 kola
trvání: ihned

Toto kouzlo má velký dosah a proto se Používá většinou na rozlehlých pastvinách  Proti bandě nepřátel. Z rukou kouzlícího vystřelí Svazek rampouchů které zraní za 10-20živ.

 

Mrazivý štít

mag.: 9
dosah: 5 sáhů
rozsah: 1 osoba
vyvo.: 1 kolo
trvání: 10 kol

Mrazivý štít dodá postavě +3 o Oč proti šípům a projektilům.

 

Ledová exploze

mag.: 15
dosah: 20 sáhů
rozsah: 1 postava
vyvo.: 2 kola
trvání: ihned

Toto kouzlo je velice podobné ohnivé kouli, jen s tím rozdílem, že zasažený přímým zásahem přijde o 10 životů a postavy okolo něj o 1-6 ž.

Smrt a rozklad

mag.: 25
dosah: 15 sáhů
rozsah: země 10x10 sáhů
vyvo.: 3 kola
trvání: 10 kol

Toto kouzlo je velice a velice ničivé proto se nepoužívá v uzavřených prostorách(může vyvolat zemětřesení). Mág vytvoří jakési minové pole o rozměrech výše popsaných a každý kdo vstoupí na toto pole bude zasahován blesky za 10 životů za kolo.

Ledová střela

mag.: 9
dosah: 20 sáhů
rozsah: 1 postava
vyvo.: 1 kolo
trvání: ihned

Dává 2 – 16 zranění ledem, pozor! Zasažená postava pokud stojí zády ke zdi nebo jinému pevnému materiálu, tak bude „přitavena“ na 1-6 směn!

 

Zmrzni

mag.: 15
dosah: 30 sáhů
rozsah: 1 postava
vyvo.: 4 kola
trvání: viz. níže

Nejúčinnější  kouzlo z řad ledový kouzel 1.stupně. Zmrazí jednu postavu jakéhokoliv vzrůstu(max.C) a ta zůstane zmražena dokud na ni někdo nesešle kouzlo "Rozptyl kouzlo". (jde o magický led tudíž nejde rozehřát). Ale pozor postava se silou 16 vyšší má 40% pravděp., že pokud se pokusí „sochu“ rozbít, může se mu to povést a to by znamenalo okamžitou smrt i pro krolla s 50-ti životy!